Bez glutenu Bez laktozy Lunch Na ciepło/ na zimno Przepis też na moim angielskim blogu Sałatka

Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami (Low FODMAP)

Tortilla z Kurczakiem, Marynatą i Salsą Fody
Polub nas, podziel się przepisami!
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Instagram

Jeśli lubisz fast food, ale w zdrowej wersji, to posmakuje Ci ta Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami (Low FODMAP). W jej przygotowaniu użyłam Koreańskiej Marynaty Grillowej firmy FODY, która produkuje produkty żywnościowe Low FODMAP. 

 

Ta tortilla nie zajmuje dużo czasu w przygotowaniu, najdłużej zajmuje marynowanie kurczaka. Można go zamarynować w sosie FODY na krótko przed pieczeniem, ale zdecydowanie polecam zrobić to dzień wcześniej i zostawić na noc w lodówce, dla głębszego i mocniejszego smaku. Poza tym nie trzeba dodawać żadnych innych przypraw.

 

Dostałam Koreańską Marynatę Grillową firmy FODY oraz Salsę FODY w celu przetestowania i napisania oceny produktu. Można te produkty dostać tutaj, na brytyjskiej stronie FODY, która dostarcza też do Polski. Produkty zawsze docierają do mnie dobrze zapakowane.

 

Fody - Koreańska Marynata Grillowa, doskonała do kurczaka
Fody – Koreańska Marynata Grillowa, doskonała do kurczaka

 

Ten przepis został zaakceptowany przez dietetyka Low FODMAP, Evelyn Toner z Londynu. Znajdź interesujące artykuły na temat odżywiania, IBS, FODMAP na jej blogu.

 

SKŁADNIKI DO BEZGLUTENOWEJ TORTILLI Z KURCZAKIEM I WARZYWAMI (Low FODMAP):

 

Fody Koreańska Marynata Grillowa – dosyć, aby przykryć kurczaka

 

4 udka z kurczaka

 

4 tortille bezglutenowe

 

Różne warzywa Low FODMAP, na przykład świeży szpinak, ogórek, różne kolory papryki oraz zielona część dymki lub szczypior 

 

Fody Salsa,  1 łyżka na tortillę

 

Tortilla z Kurczakiem, Marynatą i Salsą Fody
Tortilla z Kurczakiem, Marynatą i Salsą Fody

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA BEZGLUTENOWEJ TORTILLI Z KURCZAKIEM I WARZYWAMI (Low FODMAP):

Jest bardzo prosty.

 

Najpierw przygotuj udka z kurczaka. Każde udko należy poprzecinać nożem, aby aromat marynaty lepiej  spenetrował mięso. Przełóż mięso do zamykanego woreczka foliowego i przykryj je odpowiednią ilością Marynaty Grillowej Fody.Włóż do lodówki na noc.

 

Air  fryer: nagrzej frytkownicę beztłuszczową przez 5 minut, do temperatury 200 St. C. Przełóż części kurczaka do frytkownicy i piecz przez 30 minut, obracając co najmniej raz. Nie wylewaj pozostałej marynaty. Użyj ją do polewania udek z kurczaka co jakiś czas podczas pieczenia.

lub:

 

Piekarnik: Nagrzej piekarnik do temperatury 200 st. C. Spryskaj blaszkę olejem w sprayu, przełóż na nią części kurczaka i piecz przez około 40 minut. Upewnij się, że kurczak jest dobrze przepieczony przed podaniem. Tak samo jak w przypadku pieczenia w frytkownicy, polewaj co jakiś czas udka z kurczaka pozostałą marynatą grillową.

 

Tortilla z kurczakiem w Koreańskiej Marynacie Fody
Tortilla z kurczakiem w Koreańskiej Marynacie Fody

 

W międzyczasie przygotuj resztę składników.

Umyj wszystkie warzywa. Pokrój ogórka i różnokolorowe papryki na paski i drobno pokrój szczypior.

 

Gdy kurczak jest gotowy, obierz go z kości. Jeśli lubisz swoją ulubioną bezglutenową tortillę nieco chrupiącą, to umieść ją na kilka sekund nad gazem kuchenki, z obydwu stron, poruszając ją nieco.

 

Teraz czas na składanie. Umieść mięso z kurczaka i wybrane warzywa na tortilli, posmaruj Salsą Fody i zwiń tortillę. Salsa działa jako sos do tortilli i jej nadzienia i nadaje nieco ostrości, jednak nie jest bardzo ostra.

 

Fody Medium Salsa - doskonały sos do tortilli, frytek, świeżych warzyw
Fody Medium Salsa – doskonały sos do tortilli, frytek, świeżych warzyw

 

Jeżeli szukasz i innych przepisów na POTRAWY Z KURCZAKIEM, to wejdź tutaj ↓

 

Collage Dania z Kurczaka
Collage Dania z Kurczaka

 

Ta Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami (Low FODMAP) jest doskonałym pomysłem na jedzenie do zabrania “na wynos”.

 

Gdy pewnego dnia zaplanowałam z rodziną wyjście na spacer na plażę, wiedziałam, że nie będę miała żadnych low FODMAPowych, a także bezglutenowych opcji do zjedzenia na lunch. Nie mówiąc już o tym, że te opcje nie są nawet zdrowe, z lodami i smażoną rybą z frytkami na każdym rogu. 

 

Właśnie dlatego przygotowałam te tortille (wraps), które dobrze ciepłe zawinęłam w folię aluminiową. Po dotarciu nad morze, mój lunch był nadal ciepły i byłam bardzo zadowolona ze swojego zdrowego i Low FODMAPowego wyboru.

 

 

Low FODMAP Tortilla z Kurczakiem - świetne jedzenie na wynos
Low FODMAP Tortilla z Kurczakiem – świetne jedzenie na wynos

 

Muszę przyznać, że będę wracać do tych produktów. Korean BBQ Sauce and Marinate dodaje azjatyckiego aromatu do kurczaka, ale nie jest wcale ostra. Natomiast Fody Medium Salsa jest świeżym, pełnym smaku pomidorów sosem, który jest jednocześnie gładki i ma też cząstki papryczkę jalapeño. Jest on dość wszechstronny, ponieważ może być używany jako dodatek do wielu dań, takich jak właśnie wraps, frytki, a także przekąska w postaci surowych pokrojonych warzyw.

 

 

Aby przeczytać ten przepis po angielsku, wejdź tutaj w blog Fit FODMAP Foodie.

 

Tortilla z kurczakiem w Koreańskiej Marynacie Fody

Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami (Low FODMAP)

Jeśli lubisz fast food, ale w zdrowej wersji, to posmakuje Ci ta Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami (Low FODMAP). W jej przygotowaniu użyłam Koreańskiej Marynaty Grillowej firmy FODY, która produkuje produkty żywnościowe Low FODMAP. 
Czas gotowania 30 minuty
Marynowanie Kurczaka 12 godziny
Łączny czas 12 godziny 30 minuty
Rodzaj Lunch, przekąska
Kuchnia Meksykańska

Sprzęt

 • air fryer lub piekarnik

Składniki
  

 • Fody Koreańska Marynata Grillowa - dosyć, aby przykryć kurczaka
 • 4 udka z kurczaka
 • 4 tortille bezglutenowe
 • Różne warzywa Low FODMAP na przykład świeży szpinak, ogórek, różne kolory papryki oraz zielona część dymki lub szczypior
 • Fody Salsa  1 łyżka na tortillę

Instrukcje
 

 • Najpierw przygotuj udka z kurczaka. Każde udko należy poprzecinać nożem, aby aromat marynaty lepiej  spenetrował mięso. Przełóż mięso do zamykanego woreczka foliowego i przykryj je odpowiednią ilością Marynaty Grillowej Fody.Włóż do lodówki na noc.
 • Air  fryer: nagrzej frytkownicę beztłuszczową przez 5 minut, do temperatury 200 St. C. Przełóż części kurczaka do frytkownicy i piecz przez 30 minut, obracając co najmniej raz. Nie wylewaj pozostałej marynaty. Użyj ją do polewania udek z kurczaka co jakiś czas podczas pieczenia.
 • lub:
 • Piekarnik: Nagrzej piekarnik do temperatury 200 st. C. Spryskaj blaszkę olejem w sprayu, przełóż na nią części kurczaka i piecz przez około 40 minut. Upewnij się, że kurczak jest dobrze przepieczony przed podaniem. Tak samo jak w przypadku pieczenia w frytkownicy, polewaj co jakiś czas udka z kurczaka pozostałą marynatą grillową.
 • W międzyczasie przygotuj resztę składników.
 • Umyj wszystkie warzywa. Pokrój ogórka i różnokolorowe papryki na paski i drobno pokrój szczypior.
 • Gdy kurczak jest gotowy, obierz go z kości. Jeśli lubisz swoją ulubioną bezglutenową tortillę nieco chrupiącą, to umieść ją na kilka sekund nad gazem kuchenki, z obydwu stron, poruszając ją nieco.
 • Teraz czas na składanie. Umieść mięso z kurczaka i wybrane warzywa na tortilli, posmaruj Salsą Fody i zwiń tortillę. Salsa działa jako sos do tortilli i jej nadzienia i nadaje nieco ostrości, jednak nie jest bardzo ostra.
Słowo kluczowe Bezglutenowa Tortilla, Bezglutenowa Tortilla z Kurczakiem i Warzywami, Marynatą i Salsą FODY, tortilla

Polub nas, podziel się przepisami!
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share
Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recipe Rating